مشاوره مالیاتی تهران جنوب

بهترین خدمات مشاوره مالیاتی در جنوب تهران

دلیل ایجاد بسیاری از مسائل مالی و مالیاتی در کسب و کارهای مختلف، اطلاع نداشتن از اصول دقیق مالیات یا حسابرسی مالی است. عدم آشنایی کافی با نحوه صحیح رسیدگی به امور مالیاتی، سالیانه باعث از دست رفتن بخش بزرگی از سرمایه افراد می‌شود.

کارخانجات و کارگاه‌های بزرگی در ناحیه جنوب تهران در حال فعالیت و ارائه خدمات مختلف هستند. مدیریت درست امور مالیاتی در کسب و کارهای این ناحیه به شدت حیاتی است و کوچک‌ترین اشتباه در گزارش مالی یا اظهارنامه‌های مالیاتی می‌تواند سرمایه این بیزنس‌های ارزشمند را به خطر بیاندازد.

در این مقاله به توضیح کامل بهترین خدمات مشاوره مالیاتی در جنوب تهران، نحوه انجام امور مالی شرکت‌ها، خدمات تمدید ارزش افزوده، نحوه پرکردن اظهارنامه مالیاتی، خدمات حسابرسی و حسابداری و سایر خدمات مشاوره مالیاتی می‌پردازیم.

 

مشاوره مالیاتی آنلاین، حضوری و تلفنی در جنوب تهران

همانطور که گفته شد، جنوب تهران محل فعالیت کارخانجات و صنایع مختلفی است که به دلیل گردش مالی قابل توجهی که دارند در صورت خطای مالیاتی یا اشتباه در امور مالی، تمام چرخه مالی آنها لطمه خواهد دید.

از شهرک‌های صنعتی جنوب تهران می‌توان به پرند، چهاردانگه، نصیرآباد، شهرک صنعتی خوارزمی، شهرک صنعتی پایتخت(علی آباد)، شهرک صنعتی خاوران، شهرک صنعتی عباس‌آباد، شهرک صنعتی پیشوا، شهرک شمس‌آباد و شهرک صنعتی نصیرآباد اشاره کرد. مدیریت درست امور مالی و مالیاتی برای جلوگیری از پرداخت مالیات اضافه در شهرک‌‌های بزرگ صنعتی جزء وظایف اصلی صاحبان کارخانه‌ها و حتی کسب و کارهای کوچکتر است.

استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی در جنوب تهران، نگرانی صاحبان کسب و کار در این منطقه را از هدررفتن سرمایه یا پرداخت مالیات اضافه برطرف کرده است. ارائه مشاوره مالیاتی به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی در این ناحیه از شهر باعث شده تا بسیاری از افراد در امور مالی کسب و کار خود از سایر رقبا پیشی بگیرند.

مشاوره مالیاتی چیست و شامل چه خدماتی می‌شود؟ چرا تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی باید مشاوره مالیاتی برای کسب و کار خود را جدی بگیرند؟ با ما همراه باشید.

 

مشاوره مالیاتی جنوب تهران

 

مشاوره مالیاتی چیست و چرا باید آن را جدی بگیریم؟

مشاوره مالیاتی چیست؟ استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی برای چه افرادی یا چه شرایطی صورت می‌گیرد؟ بهتر است بدانید که مشاوره مالیاتی تنها برای صاحبان اداره‌ها و کارخانه‌های بزرگ صنعتی نیست. اگر شخصی مشمول قانون پرداخت مالیات است یا در اداره امور مالی شغل خود دچار مشکل باشد می‌تواند با کمک مشاور مالیاتی، امور مالی خود را سازماندهی کند.

به مشاور مالیاتی اصطلاحا وکیل مالیاتی، کارشناس مالی یا مشاور حسابرسی نیز گفته می‌شود. قطعا شما نیز مانند هر شخص دیگری به پرداخت بیش از اندازه مالیات علاقه ندارید. مشاور مالیاتی به شما کمک می‌کند تا در کنار رسیدگی به تمام امور مالی بیزنس خودتان، مالیات کمتری نیز بپردازید.

اگر فردی پرمشغله هستید و یا مدیریت اعداد و ارقام برایتان خسته کننده و گیج کننده شده است، مشاوره مالیاتی برای شما درست مثل اهرمی کارآمد است که می‌تواند این بار را از روی دوش شما بردارد تا بتوانید با خیال راحت به سایر امور کسب و کار خود رسیدگی کنید.

مشاور مالیاتی شخصی است که برای متخصص شدن در این زمینه سالها تلاش کرده و تجربه دارد، بنابراین خیال شما از اینکه امور مالی خود را به دست متخصص آن سپرده‌اید نیز کاملا راحت خواهد بود.

استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی بسیار ضروری است زیرا نادیده گرفتن مشکلات مالیاتی هر چند کوچک ممکن است ضررهای مالی قابل توجهی را به یک کسب و کار وارد کند.

 

آشنایی با انواع خدمات مشاوره مالیاتی جنوب تهران

کمک نگرفتن از مشاوره امور مالی زمانی نیتجه خود را نشان می‌دهد که شما ببینید رقبایتان از این فرصت برای سبقت گرفتن از شما استفاده کرده‌اند. برای آشنایی با انواع خدمات مشاور مالیاتی بهتر است ابتدا شرح وظایف دقیق یک کارشناس و مشاور مالیاتی را بدانید:

 1. ارائه تمامی خدمات حسابداری: یک مشاور مالیات، قادر به ارائه تمام خدمات امور مالی است که یک حسابدار خبره آن را بر عهده دارد.
 2. حسابرسی‌های مالیاتی: حسابرسی مالیاتی کمی تخصصی‌تر از حسابداری است، به همین علت یک حسابرس در جایگاهی بالاتر از حسابدار قرار دارد. نکته جالب توجه این است که مشاور امور مالیاتی نقش حسابرس و حسابدار را همزمان و به نحو احسن برای کسب و کار شما ایفا می‌کند.
 3. بهینه‌سازی مالیات: بهینه‌سازی مالیات  فرآیندی است که طبق آن، مجموعه‌ی شما با کمترین هزینه بیشترین نتیجه‌ی ممکن را می‌گیرد. بهینه‌سازی مالیات به زبان ساده‌تر صرفه جویی یا ایجاد محدودیت خاص برای دسترسی به بیشترین بازدهی مالی است.
 4. آموزش‌های مالیاتی: یکی از خدمات مشاور مالیاتی، آموزش نیروهای شما برای انجام صحیح امور مالیاتی داخلی شرکت است.
 5. برنامه‌ریزی مالیاتی: در برنامه‌ریزی مالیاتی، کارشناس مالیات وضعیت شخص مالیات‌دهنده را از نظر مالیات‌های گذشته و مالیات‌هایی که بعدا پرداخت می‌شوند بررسی می‌کند. مشاور مالیاتی امکان معافیت از برخی مالیات‌های غیرضروری  را برای حفظ سرمایه شخص یا شرکتی که مشمول مالیات است، فراهم می‌کند.
 6. تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی: تنظیم درست و گزارش دقیق اظهارنامه مالیاتی، مشکلی است که اکثر اشخاص حقیقی و حقوقی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. ثبت اظهارنامه مالیاتی نادرست و ارسال آن به سامانه اظهارنامه مالیاتی، باعث می‌شود که سامانه مالیات آن را نپذیرفته و حتی فرد را جریمه مالیاتی کند.

 

به همین دلیل کمک گرفتن از مشاور مالیاتی برای ثبت دقیق و ارسال اظهارنامه مالیاتی یک شرکت می‌تواند از جریمه‌های ناخواسته و سنگین توسط اداره امور مالیاتی جلوگیری کند.

صاحبان مشاغل مختلف از جمله مدیران شرکت‌ها و کارکنان شهرک‌های صنعتی جنوب تهران، می‌توانند از خدمات مشاوره مالیاتی رایگان مجموعه ما در جنوب تهران به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی بهره مند شوند.

 

جرائم امور مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی چیست؟

جرائم مالیاتی چیست؟ به انجام ندادن تعهدات مالیاتی توسط شخص حقیقی یا حقوقی جرم مالیاتی گفته ‌می‌شود. منظور از اشخاص حقیقی تمام افراد جامعه هستند که به صورت فردی مشمول پرداخت مالیات می‌شوند. اشخاص حقوقی شامل سازمان‌ها، ادارات، گروه‌ها و شرکت‌های مختلف هستند که پرداخت مالیات یک سیستم بر عهده آنهاست.

حال که با معنی جرائم مالیانی و اشخاص حقیقی و حقوقی آشنا شدید، به معرفی مهم‌ترین جرائم امور مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی می‌پردازیم:

 • جریمه مالیات بر ارزش افزوده: افرادی که مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستند، باید مالیات تعیین شده را سه ماه یکبار به سازمان امور مالیاتی کشور پرداخت کنند. این افراد در صورت عدم پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در زمان مقرر جریمه خواهند شد.
 • جریمه اظهارنامه مالیاتی: عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی یکی از جرائم غیرقابل بخشش در سازمان امور مالیات کشور است. توجه داشته باشید که در صورت تکمیل اشتباه یا گزارش نادرست اظهارنامه مالیاتی نیز، سامانه اظهارنامه مالیاتی شما را مشمول پرداخت جریمه خواهد کرد.
 • جریمه مالیات عملکرد: مالیات عملکرد توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت سالیانه پرداخت می‌شود. اگر مالیات عملکرد در زمان تعیین شده پرداخت نشود، شخص به ازای هر ماه تاخیر، به میزان  2.5 درصد از کل مالیات جریمه خواهد شد.
 • جریمه درآمدهای کتمان شده: به درآمدهای کتمان شده در حوزه مشاوره مالیاتی، درآمدهای غیر واقعی نیز می‎‌گویند. همانطور که از عنوان این نوع از جریمه پیداست، شامل افرادی می‌شود که بخشی از درآمد خود را از سازمان امور مالیاتی کشور پنهان داشته و یا درباره آنها اظهارنامه نادرستی ارسال کرده‌اند.
 • جریمه عدم ارسال لیست حقوق و قرارداد پیمانکاری: اگر صاحب شرکت یا مجموعه‌ که با کارکنان و پیمانکاران خود قرارداد کاری بسته است، اقدام به گزارش میزان حقوق کارکنان در موعد مقرر نکند، مجبور به پرداخت جریمه مالیاتی با درصدی از حقوق پرداختی خواهد شد.

درصورتیکه نیاز به مطالعه بیشتر در این زمینه را دارید میتوانید مقاله قوانین مالیاتی که هر مدیری باید بداند را مطالعه فرمایید.

چنانچه شما در مورد جرائم مالیاتی دچار مشکل هستید یا سوالی در این رابطه دارید می‌توانید از طریق پشتیبانی سایت با مشاوران مرکز مشاوره مالیاتی جنوب تهران به صورت آنلاین یا تلفنی در تماس باشید.

 

ارائه مشاوره مالیاتی توسط مشاور مالیاتی خبره در جنوب تهران، پرند، چهاردانگه و شهرک های صنعتی

در این مقاله سعی ما بر این بود تا شما با ضرورت استفاده از راهنمایی مشاور مالیاتی در تمامی زمینه‌های امور مالی کسب و کارتان و همچنین انواع جرائم مالیاتی و کمک گرفتن از خدمات مشاوره مالیاتی برای جلوگیری یا حل کردن دردسرهای مالیاتی آشنا شوید.

موسسه ما به همراه تیمی متشکل از مشاوران خبره و حرفه‌ای در جنوب تهران در خدمت شماست تا با پشتیبانی کامل و ارائه مشاوره مالیاتی رایگان از کسب و کار شما حمایت کند.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *